PRIVATE ADMISSION FOR B. JOURNALISM AND COMMUNICATION 2018/19

THE FOLLOWING HAVE BEEN ADMITTED TO THE FOLLOWING PROGRAMME ON PRIVATE SCHEME BACHELOR OF JOURNALISM AND COMMUNICATION COURSE (DAY)

  1. AMUTUHIRE Shamim
  2. ANNITAH Lucky
  3. ANYANGO Barbara Nancy
  4. ASIIMWE Ruth
  5. ATUHEIRE Jennifer
  6. ATWIJUKYE Dorcus
  7. BABIRYE Hellen Turwomwe
  8. COMFORT Hillary
  9. EYOBU Jemimah Irapo
  10. KABABIKIRA Mary
  11. KAJUGA Rogers
  12. KAJUMBA Specioza
  13. KAMAKUNE Phiona
  14. KANYESIGYE Getrude
  15. KICONCO Susan
  16. KIZZA Irene
  17. LAKER Fiona
  18. LUBULWA Samantha
  19. MABIRIZI Fahad
  20. MAGEZI Patience Druscilla
  21. NACHAMU Karen Bbumba
  22. NAGASHA Tracy
  23. NAGITTA Dorothy
  24. NAKABIRI Daphine
  25. NAKALEMA Daphine
  26. NAKAYIMA Patricia
  27. NAKIGOZI Alison Muguluma
  28. NALUGO Shadia
  29. NALULE Takia
  30. NALWOGA Agnes Mary
  31. NAMAGEMBE Rehema
  32. NAMBUUBI Stellah Serwano
  33. NAMITALA Catherine
  34. NAMYALO Dianah Lovinsa
  35. NATUKUNDA Dorothy
  36. NINSIIMA Melissa Ahairwe
  37. NIRWOTH Angel Cynthia
  38. NYAPIDI Arnold
  39. OCATRE Roy
  40. ORENGEN Antony
  41. SEERA Shirley Slyvia
  42. WAFWOYO Peace

THE FOLLOWING HAVE BEEN ADMITTED TO THE FOLLOWING PROGRAMME ON PRIVATE SCHEME BACHELOR OF JOURNALISM AND COMMUNICATION COURSE (EVENING)

  1. NTAMBI Eugene
  2. ARIMPA Joan
  3. KAMALIZA Sandrah
  4. MIREMBE Tabitha
  5. NABUKENYA Justine
  6. NAKITYO Betty
  7. NAMONO Esther
  8. ASHABAHEBWA Vivian
  9. ACEN Gladys Ritah
  10. EMWONYU Preston Isaac
  11. NIMUSIIMA Ronnet
  12. NASASIRA Innocent
  13. MUSIMENTA Nabilah
  14. KAKEMBO Hamulan
  15. AKOTH Caroline
  16. OKWEDA John Mark
  17. BYARUHANGA Danielah Diana
  18. NYANGOMA Joan
  19. NANSUBUGA Miriam Mikwano
  20. ALIBAKUSINYWA Shafura
  21. KYALINGABIRA Florence
  22. BABIRYE Olivia Naggayi
  23. LUKANGA Timothy
  24. NAMUSISI Annet
  25. ACHORA Ssanyu Caroline
  26. NASAAZI Dorcus
  27. KICONCO Jackline
  28. UWERA Bridget
  29. KUKUNDAKWE Shinah
  30. GATARE U Sheilla
  31. NANGOBI BRIDGET
  32. MUTUMBA Geofrey
  33. NDAGIRE Rashidah
  34. NAMWANJE Jane
  35. ATWIINE Rhonet
  36. KATENDE Eric
  37. KAJUMBA Vanitah
  38. KARUNGI AnnE Patricia
  39. LULE Pascal
  40. SSEBULIME Richard
  41. IJORENG Lilian Desire
  42. BAZIRA Immaculate
  43. MOLLAN Joyce
  44. NATASHA Diana
  45. NINYIJUKA Nicholas
  46. NABATANZI Hellen
Section: